top of page
מצפן איך לשחק_edited.png
Blue Skies

איך לשחק במיקוטאון

כאן נכתוב לכם בקצרה על איך משחקים במיקוטאון. מה הכוונה ב"לשחק"? ואיך בדיוק כל האירוע שלנו לוקח את פורים לקצה!!

אתם נכנסים למיקואטון, הכנתן דמות, יש לכן קבוצה שאתם חלק ממנה, והכנתם מוקד קבוצתי מדליק ממש עם קטע מטורלל ומגניב משלכם.

אבל... מה עושים במשחק?

רול-פליי | Role-Play

אז... קודם כל, אתם מסתובבים במרחב המשחק כ"דמות" שהיא עצמכם עם קצת תוספות או שינויים, או לחילופין, ממש לא עצמכם, ומדברים עם דמויות אחרות בתור הדמות שלכם. לכל דמות יש שם ורצונות ורעיונות משלה על העולם.

 

כל אינטראקציה עם דמות אחרת נקראת "רול-פליי" = משחק דמות. ואתם "עושים רול-פליי" עם דמויות אחרות, מתחברים איתן, מזמינים אותן אליכם למחנה, מחליפים מידע או מטבעות, מחליטים לצאת יחד להרפתקה או סתם לרקוד ולבלות :)

כללי המשחק

מעבר לזה, לכל לארפ (משחק תפקידים חי) יש כללים, ממש כמו למשחק קופסא: אם עושים ככה --> קורה ככה \ כדי לעשות דבר אחד --> צריך להשיג משהו אחר. 

Sky

הכללים עצמם

קווים מנחים לרול-פליי טוב

טיפים

 - היו פתוחים לאפשרויות: משחק הדמות שלכם הוא כמו תאטרון אימפרוביזציה, כל מה שקורה ביניכם לבין דמויות אחרות הוא מאולתר במקום, חי. יש מצב שתכירו מישהו והוא יציע לכם לצאת יחד להרפתקה, יכול להיות שמישהי תיקח אתכם לרקוד אבל היא בעצם גם מחפשת מכם מידע סודי, אולי בכלל אתם תנסו למצוא דמות מסוימת אבל במהלך החיפושים תבינו שהיא לא בדיוק מה שחשבתם...

- הכל יכול לקרות ביניכם לבין אחרים, כל עוד יש ביניכם הסכמה וכל עוד לא חורגים מכללי השמירה על המרחב הבטוח באירוע.

- התעניינו בדמויות אחרות במשחק, שאלו אותן עליהן ומה הן מחפשות כאן בממלכת החלום, מה החלום שלהן? אולי הדבר יוביל אתכם יחד להרפתקה נחמדה :) תנו לדמויות של כולם לזרוח ולהתבטא! 

- צרפו אחרים: יש לכן קו-עלילה מעניין, אתן בדרך למפגש עם מישהי\קבוצה? קחו אתכם עוד חברות וצרפו אותן להרפתקה, יכול להיות שתעשו למישהי את היום!

כלל אצבע לרולפליי במשחק: הצד עליו נעשית פעולה כלשהי, יבחר איך להתייחס אליה ומה החשיבות וההשפעה של אותה הפעולה עליו, ז"א- כל פעולה* שנעשית עליכן במשחק היא בעצם "הצעה", אותה אתן רשאיות לפרש ולקבל כראות עיניכן. מישהו עשה עליכן קסם? נתן לכן שיקוי שינה? אתן מחליטות אם הם השפיעו ובאיזה אופן לשחק את זה מול מי שמציע לכן רולפליי של השפעה קסומה כלשהי.

*"השפעה-משחקית" - יכול להיות שיגיע לידיכן פתק עם הסבר וסמל המשחק, או מנחה של המשחק שיספרו לכם שיש עליכן השפעה קסומה כלשהי. עליכן לשחק את ההשפעה ואת ההשלכות שלה עליכן (כמובן כל עוד היא נעימה וכיפית).

כללי המשחק

 

כללים בסיסיים

- "אין-פליי" | IN-Play: כשאתם ב"אינפליי" אתם משחקים את הדמות שלכם. כל שטח הפסטיבל, חוץ משטח האוהלים, השירותים והמקלחות הוא אזור "אינפליי", באזור הזה משחקים דמויות ונמצאים בתוך מיקוטאון. בתוך אזור האינפליי אנחנו רגישים ומבינים שיש סביבינו דמויות שונות ומיוחדות שנמצאות בעולם דמיוני, וגם אנחנו כאלו :)

- "אוף-פליי" | OFF-Play: כל רגע בו אתן לא בדמות - כשמתארגנים באוהלים, בשירותים וכו'. אפשר "לצאת לאוף פליי" כדי לדבר לרגע עם השחקנית שעומדת מולי, ולא עם הדמות. עושים את זה בעזרת לחישה באוזן "אוף-פליי, אפשר לדבר רגע?" או בעזרת הצלבת שתי אצבעות🤞. חשוב מאד לא לצעוק בקול רם "אוף-פליי" כדי לא לשבור את המשחק לאחרות, כמובן שאם זה מקרה חירום אמיתי, לגמרי לעצור את המשחק. יש לנו אפילו מילת קוד לזה: 

- מאסטר\ית | Master: מנחת משחק - זה אנחנו!! מי שמסתובבים בשטח ודואגים שתהיה לכן חוויה כיפית ומרתקת. אנחנו נתרוצץ ונפעיל אתכן, נארגן המון דברים תוך כדי. מאסטרים תמיד יהיו זמינים לכן לשאלות, התייעצויות וגם, אם חס וחלילה יקרה משהו וצריך לדבר או לדווח. עם מאסטריות תמיד מדברים באוף-פליי, אלא אם הם פונים אליכם כשהם מחופשים ומתנהגים כמו דמויות.

כלכלה

כל שחקנית במיקוטאון מתחילה את המסע שלה עם מספר מטבעות - "מיקוינס - MYCOINS". תוכלו להשיג מטבעות נוספים במשחק או להשתמש בהם למגוון מטרות:

- מחווה של אהבה: תוכלו להעניק מטבע כמתנה למישהו שעשה בשבילכם משהו במשחק או סתם כי הוא\היא מוצאים חן בעיניכם :)

- קניה ומכירה: למעט מזון ושתיה במשחק, תוכלו למכור דברים שהבאתן אתכן מהבית, לדוגמא- תכשיטים שאתן מכינות, חפצים מיוחדים שהבאתן, תלבושות ותחפושות או כל דבר שעולה בדעתכן. כמובן שגם לקנות ממשתתפות אחרות זו אפשרות מעולה [זה כמו לתת גיפטינג, אבל עם מטבעות]
-
צרו אומנות \ הציעו שירות: הביאו לתוך המשחק עוד ממי שאתן! אפשר להרים מופעים מדליקים בהתאם לקישורים שלכם כמו- שירה, ריקוד, ג'גלינג, פסל אנושי, תאטרון נודד ועוד... תוכלו להציע "שירות" מדליק, לדוגמא- עמדת עיסוי, איורים דיגיטליים, קריאה בכוכבים, סדנת ריקוד אישית ברחבה. גם קבוצות מוזמנות להציע שירותים מדליקים במתחמים והעמדות שלהן!

* כמובן שהמטבעות נועדו רק בשביל האווירה המשחקית והכיף, ואם אין למישהו מטבעות, אפשר לעשות בארטר או פשוט לתת להם את שליבם מבקש, זה לא באמת כל כך משנה :)

הישגים!

במהלך ההרפתקה במיקוטאון אפשר להגיע להישגים מדליקים שיוכרזו בסוף המשחק:

- המלכה החדשה: בסוף המשחק יכתיר המלך בוז'ולה את המלכה או המלך הבא של ממלכת מיקוטאון, תוכלו להשתתף באתגרים השונים שהמלך מציב כדי לבחון מי הכי מתאימים. 

- ליצנית החצר: ריינה תעניק את התואר - ליצנית החצר לפרפורמרית או לקבוצת פרפורמרים.

- דוכסית הממלכה: הדוכסית תוכתר על ידי אורדו, כמי שסיימה את מיקוטאון עם ההון הגדול ביותר.

- אפיפיור החלומות: ישנן דתות רבות בהן מאמינים אנשי הממלכה. אפיפיור החלומות יוכתר כמי שסחף אחריו הכי הרבה מאמינים.

- לב אמיץ: דזירה תחלק את התואר "לב אמיץ" בסוף החגיגה ללוחמות הגדולות ביותר, בליבן ובגופן, אותן תחפש במהלך החגיגה.

- דוקטור העולמות: למיקוטאון סודות רבים וקסומים, במהלך המשחק תוכלו לצלול אליהם ולחקור את עולם החלום ולגלות פרטים מרתקים לגביו. דוקטור החלומות יהיה מי שיחזיק בידע המשמעותי ביותר בסוף החגיגות.

עוד

- גניבה: ניתן לקחת לאחרים "חפצים משחקיים" - אלו יהיו חפצים שיש עליהם מדבקה עם הפטרייה של מיקו או מטבעות המשחק. לדוגמא: מגילה עם סמל הפטרייה, גביע מתכת עם הסמל או כל פרופ עם מדבקת הסמל.

bottom of page