top of page
Moon.png

מעגל המכשפות

tree_edited.png

נותרו

6

כרטיסים

מחיר כרטיס: 210 ש"ח.

7% מהרווחים יתרמו לעמותת ע.ט.ל.ף.

14-15/4 | יער במרכז הארץ*

משחק תפקידים חי בסגנון נורדי,

בעולם של טרה | Terra

pexels-damir-mijailovic-5409941_edited_edited.jpg

"כארבעה חודשים לאחר פלישת השבטים הזרים אל היבשת, מכשפות היער מתאספות לחגוג את יום מותה של המכשפה העוצמתית והעתיקה ביניהן -

סקאון Skaun.

 

המוות המתקרב של גדולת המכשפות מביא עמו נבואות רועמות על תקופה שנגמרה. החגיגה תהיה מהולה בעצב כאב. הן מצפות ללילה ארוך ומכינות טקסים שילוו את מי שנחשבת מלכתן, בדרכה האחרונה.

תחושות רבות מערערות את שלוות נפשן של מכשפות היער...

הן מרגישות את השינויים במארג הכוחות ביער.

הן חשות בראגנרוק הפועם מתחת לאדמה.

הן מבינות שמעתה, לא תאחד ביניהן מכשפה אחת.

תחת שלטונה של סקאון,

מעטות העזו להגיח מאפלת היער אל הפולשים,

בלילה הזה, גורלות ייחרצו,

המארג עומד להשתנות,

הלילה, קולן של המכשפות ישמע."

כמה הערות חשובות לפני שאת ממשיכה לקרוא:

1. אין צורך לכתוב דמות ורק אז לקנות כרטיס משחק, אפשר לקנות ולשלוח לנו דמות לאחר מכן. אישור ההשתתפות לא מותנה בבניית דמות. את מי שקנתה כרטיס, נצרף לקבוצת הפייסבוק של הרשומות למשחק - שם תוכלו להציג את עצמכן, להעלות רעיונות וליצור יחד.

2. בתחתית האתר הוספנו תיבה סגולה עם הסבר על היער ומעט רעיונות לדמויות שניתן לשחק במשחק.

3. לא יודעת מה זה לארפ? רוצה להיכנס לתחביב אבל קצת חוששת? יש לנו תשובות להכל ויותר מזה, אנחנו כאן וממש נשמח לעזור וללוות! מוזמנת לפנות אלינו דרך מייל או טלפון\וואצאפ: 0549732766 - יואב.

1956552089burning-fireball-animated-gif-image.gif

אנחנו מזמינים אתכן למשחק לילי בחלקת יער מסתורית בה יתחולל המפגש הדרמתי בין מכשפות היער. שעות משחק בין 20:00 ל-3:00 בלילה שבין שישי לשבת

מגבלת גיל - 16+

לו"ז המשחק

16:00-18:00 הגעה והתארגנות + הקמת אוהלים למי שישנה

18:00-19:00 סדנת תנועה תאטרלית המתמקדת בקיום פרקטיקות הכישוף

19:00-19:30 תדרוך פתיחה למשחק על מרחב המשחק וכללים *חובה*

20:00 תחילת משחק

21:30 ארוחה בתוך המשחק

3:00 סיום ולינת שטח

*מיקום המשחק יתעדכן בקרוב, הכיוון הוא חלקת יער במרכז הארץ. במקום נציב תאי שירותים ומיכל מים לשתיה, אזור לסדנה, להתארגנות ולציוד אוף-פליי.

מה להביא

- אוהל וציוד לינה

- כלי אוכל אישיים-תקופתיים לארוחת הערב (קערה, סכו"ם, כוס)

- קיט דמות (תלבושת)

סגנון המשחק

את מה שיתחולל בלילה הזה יכריעו בעיקר אתן. זהו לארפ באווירה מיסטית-טקסית. הכיוון שלנו הוא לייצר אווירת יער אפלה, עשירה בדמויות מגוונות עם תפיסות שונות לגביי קסם ואחת על השניה, יחסי כוחות חברתיים מורגשים ביניהן. הגעתן מכל רחבי היבשת כדי לחלוק כבוד אחרון לסקאון לפני מותה.

צוות המשחק יספק את הסביבה בה כל זה יתרחש: תפאורה, סצנות ודמויות שיתנו את הטון של החגיגה ותוכן אותו צוות גלדיאטור מעוניין לקדם לקראת טרה 2.

במשחק תפגשו דמויות מהמשחק הראשון וגם דמויות חדשות הנושאות קווי עלילה עתידיים.

 

*אין אפשרות לשחק במשחק דמויות מלארפ טרה הראשון אלא אם הן דמויות ממחנה השבטים המקומיים.

זה הזמן לבנות דמויות מכשפה משלכן, לצעוד ביער ולהרגיש את נוכחותם של האלים, להכין את ריקודים מטורפים וטקסים משוגעים המהווים את ביטוי כוחן של מכשפות היער ואת הקורבן שבביצוע פרקטיקה טקסית, לרקוח מרקחות באפילה.

המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על הדמויות אותן ניתן לשחק במשחק ולקבל השראה למשחק... 

1956552089burning-fireball-animated-gif-image.gif

דמויות במשחק

המשחק משוחק מנקודת מבטם של "המקומיים" ביבשת אליה הגיעו השבטים הפולשים בלארפ טרה ומתמקד בדמויות מכשפות במגדר נשי. אנחנו מזמינים אתכן ליצור דמויות מכשפה מגוונות הנכללות בתמה של השבטים המקומיים בלארפ טרה: נורדי-קלטי עתיק.

מכשפות בעולם המשחק של טרה

מכשפה נחשבת לאחת המחזיקה בידע נשגב על העולם, ידע שאין לרבים. היא משתמשת בכלים ובפרקטיקות סודיות ומיסטיות והמאפשרות לה לחולל את מה שמכנים השאר - כישוף, נס, פלא או ריפוי.

 

לרוב, מכשפות יקיימו אורח חיים מבודד מציביליזציה. הן יקיימו קשרים מסתוריים או שנויים במחלוקת עם סביבתן. שלא כמו מכשפים גברים, העיסוק בכישוף נחשב דווקא מקובל אצל נשים, אך למרות זאת, רובן יעדיפו את הריחוק כדי לקיים את אורח חייהן השונה.

לעיתים, תמצא מכשפה המשויכת לקבוצה מסוימת - שבט. אותו השבט יקבל אותן אליו כמנהיגות או מטפלות בתחומן, גם קורבנות- אם הן דורשות. חלקן אף יעברו לחיות לתקופות עם השבט כדי לקבל הגנה ומכסה בשעת צורך.

לעיתים נדירות עוד יותר, יימצאו גם קבוצות של מכשפות הפועלות יחד. קבוצות אלו נחשבות למסוכנות ביותר בקרב שבטי היבשת, שכן הן לרוב יאחזו בכוח גדול ויאיימו על הסביבה.

דמויות במגדר גברי

קיימים גם מכשפים ביערות היבשת. מעטים מהם הוזמנו אל המאורע על ידי סקאון שכן עיסוק בכישוף אצל גברים ביבשת נחשב ללא מקובל.

לפעמים ניתן לפגוש במכשפה עם מתלמד שאינו נשי.

(צוות המשחק יאפשר מספר כרטיסים בודדים לדמויות גבריות במשחק)

במרחב המשחק ישולבו מעט דמויות הנחייה נשיות גבריות מטעם צוות המשחק.

1956552089burning-fireball-animated-gif-image.gif

מילון מונחים

סייד'ר | SEIDR - שימוש ביכולות על טבעיות לטובת עצמך, כלומר, כישוף\קסם. מי שמשתמשת בסייד'ר תנבא עתידות, תרפא את החולים, תחפש את החבוי או הסודי, תטיל קללה בטקס או בשדה הקרב, תחייה מתים. לרוב המשתמשת בסייד'ר תכניס את עצמה למצב של טרנס בכל מיני רמות. כישוף בשימוש בסייד'ר הוא איננו מיידי, הוא לוקח זמן רב.

מערכת היחסים בין מכשפה לבין האלים בקיום פרקטיקות הסייד'ר נחשבת ללא פחות מתיעול ישיר של מכוחם וקשירת אותה אנרגיה, אליה, לאדם אחר או לחפץ. חלק יראו בשימוש בסייד'ר כאקט כוחני וחלק כאקט שוויוני ביחסים עם האלים.

בלוט | blut - פרקטיקת טקס רגילה המשמשת בעיקרה להקרבת קורבנות. מערכת היחסים בקיום בלוט, בין מקיימת הטקס לבין האלים היא הירארכית. מקיימת הבלוט תציע לאלים מנחה או תקיים מחווה כדי להוכיח שהיא ראויה לברכה, לחסד או קללה.

גאנד'ר | Gandr - מילה הנרדפת לסייד'ר אך מתייחסת לכוח עתיק ביותר, מ"תחילת הזמן". המשמעות המילולית של גאנד'ר הנה "צליל" או "שיר".

סייד'קונה | SEIDkona - מכשפה.

פיולקונגי | fjolkyngi - ידע קסום. גם כינוי למי שיש לה ידע קסום גדול בתחום מסוים, היא "פיולקונגי של צמחי מרפא".

סקאון | SKAUN

דמותה של סקאון וסיפורים עליה ידועים לכל. היא ידועה כ"זו שיצורי היער מפחדים ממנה", אך גם הצליחה פעמים רבות להשיב את האיזון ליערות ברגעי משבר. היא חזקה ונוקשה, ידועה בבדידותה הקשה.

מספר פעמים נעלמה לתקופה ארוכה ולבסוף נמצאה שכובה במערה או בתוך ערוץ נחל ביער. רבים הם סודותיה. ישנן מספר מכשפות בודדות באזור הגיל שלה, שדאגה להרחיק ממנה.

היא מלווה תמיד במתלמדות צעירות, אותן שולחת למשימות קשות להחריד במעמקי היער. היא נחשבת למורה הגדולה מכולן, אך יש שיגידו ששיטות הלימוד שלה מיושנות.

מזה מספר חודשים העידו המתלמדות שכוחה של סקאון אוזל, בשלב מסוים הפסיקה אף לדבר. השמועה התפשטה כנבגי הפטריות בכל היער, עד שדאגה להודיע שהיא תסיים את חייה בקרוב.

1956552089burning-fireball-animated-gif-image.gif

הרשמת דמויות

כדי לרשום דמות להגיע עמה למשחק, יש למלא את הטופס הקצר הבא, צוות המשחק יאשר את הדמות או ייתן הכוונות נחוצות להתאמה לתימת המשחק כדי לשפר את החוויה שלכן ושל כולן. ההרשמה לא תושלם ללא רכישת כרטיס למשחק.

טופס הרשמת דמות למשחק

תודה על ההרשמה

הצוות

א.משחק + לוגיסטיקה, ארט - יואב בודנר
א.דמויות הנחייה - אסנת פלגר
א. קשר עם שחקניות + מרחב בטוח - טל יעקובי

מלווה סיפור - אביב מירון

הרחבה - היער והמכשפות בו

במשך מאות שנים חיו השבטים השונים על פני היבשת, אין תיעוד ברור שנמצא לכמה זמן בדיוק הם חיים במעבה היער. ככל שניסו לברר יותר, כך הסיפור הפך מורכב ומסועף, אך על דבר אחד הכל יסכימו:

היער עתיק יותר מכל שיר שנכתב, ומארג החיים בו גם כן. 

 

השבטים המקומיים יודעים, יש לכבד את היער, היער שומע ורואה הכל, היצורים בו יכולים לתקשר אחד עם השני ומעבירים מסרים מקדמת היער - עמוק פנימה. ושם, כמו באוקיינוס, חיים יצורים עתיקים ביותר ומסוכנים ביותר, כאלו המסוגלים לשנות את פני היער באבחת כוחה של מחשבה אחת. לכן בני האנוש שחיים ביער, מכבדים אותו, מקדשים כל חלקה, ומעניקים לו מתנות. הם יודעים ובטוחים שהיער הוא החיבור בינם לבין האלים, דרכו הם לומדים עוד ועוד על תפקידם בעולם הזה, על המבחן שלשמו הם כאן.

בתקופה בזו, בה פולשים חדשים מגיעים ומביאים עמם הוכחה לנבואת הקץ, הראגנרוק, עליהם להמשיך ולהגן על היער, להשתמש בו כדי להחזיר את מאזן הכוחות למצבו הקודם.

מכשפות היער הנן בנות אנוש. חלקן נולדו כחלק מבנות השבטים המקומיים ומצאו את דרכן אל היער הקורא, חלקן נולדו אי שם באחד מטקסי הלידה של המכשפות וגדלו כאחת.

תוכלו לבחור ולשחק איזו מכשפה שתרצו המתאימה, הנה כמה קונספטים:

- מכשפות המקדשות את הטבע והיצורים החיים בו.

- מכשפות המשועבדות ליצור מסוים או לחלופין כאלה ששעבדו אחרים.

- מכשפות המשרתות אלים מסוימים, או כאלה שרואות עצמן שליחות שלהם.

- מכשפות הנמצאות תחת קללה שהפכה אותן למה שהן.

- מכשפות אשר נדחו מהחברה האנושית ממנה הגיעו ומחפשות נקמה או מפלט.

השראה לתלבושות ולדמויות במשחק

bottom of page